O firmie

Końcówka lat dziewięćdziesiąty to nabierający wiatru w żagle kapitalizm, który połączony z energią społeczeństwa i powoli otwierającą się Europą dawał paliwo aktywnym jednostkom.

Na fali społecznego optymizmu i wiary we własne siły i pomysłowość powstała firma Sławbud. Był to rok 1998 i przełom wieków, który objawił się kryzysem w kraju (21% bezrobocie, 10% inflacja).

Stabilizacja sytuacji gospodarczej wsparta wejściem do Unii Europejskiej dała nowy zastrzyk i zachętę do działania. Szczególnie w naszym przypadku bliskość granicy niemieckiej, została wyciśnięta jak cytrynka. Chłonny rynek niemiecki, a nade wszystko zasobny w porównaniu z krajowymi portfelami poszerzył zakres i głębokość działań firmy. Stąd też marka handlowa firmy Holz Treppen używana na rzecz tamtejszego odbiorcy.

Funkcjonowanie na obydwu rynkach tj. niemieckim i krajowym nauczyło nas elastyczności i skuteczności, przeszczepiając najlepsze doświadczenia z obu stron granicy, dzięki temu klienci polscy mogli korzystać z wypracowanego przez nas podejścia skrupulatności, dokładności i rzetelności pracy, a klienci niemieccy otrzymali kreatywność i nieszablonowe myślenie. Wszystkie te cechy sprawiły, że ostateczni odbiorcy mogą cieszyć się dobrej jakości produktami w cenie, która doskonale wypełnia walory użytkowe jakie otrzymują.

Będą na rynku ponad 20 lat wyspecjalizowaliśmy się w wypracowanym przez nas obszarze usług i produktów, których czołowym składnikiem są schody drewniane. Taka specjalizacja pozwala na efektywniejsze i tańsze oferty produktów końcowych, pozwala też na bieżące orientowanie się w zmieniających się trendach, modach czy też technicznych aspektach konstrukcji i funkcjonalności schodów.

Jesteśmy jednocześnie kompleksowi. Na ową kompleksowość składa się całościowe podejście do projektowania i wykonawstwa schodów. Dzięki temu klient czuje się zaopiekowany i bezpieczny w materii, które znać nie musi.
Ze względu na walory funkcjonalne schody są ważnym elementem każdej przestrzeni mieszkalnej, błąd w ich wykonaniu może mieć poważne konsekwencje, źle położona tapeta nie zagraża zdrowiu i życiu użytkownika, schody owszem. Dlatego w naszej pracy staramy się by efekt końcowy w postaci użyteczności był niewspółmiernie reprezentowany do funkcji ozdobny, nad którymi pochylamy się z równą pieczołowitością dbając o rzetelność wykonania detali i wrażenia całościowego.